Ogólne Warunki Umów od pyszne.pl - dalszy ciąg


Pomysły restauratorów jak zacząć sprowadzać portale do ich roli, bo ostatnio się mocno rozpanoszyły:


Pomysł 1:
Hej. Czemu nie ustanowimy wspólnie jakiegoś pełnomocnika do spraw kontaktu z portalami.
Restauracje się zgłaszają, podpisują papierki, a pełnomocnik negocjuje w imieniu 500 restauracji.
Wiadomo, że nikt nie chce lub jak ja nie może po prostu zrywać z portalami(za duży % całości). Ale sama pozycja negocjacyjna byłaby mega. Można zacząć od buntu na temat kolejnych podwyżek, zmian w umowach. Inaczej nie będzie siły na portale.Pomysł 2:
Witam,
Czytam Pana maile od dłuższego czasu i muszę przyznać że w wielu kwestiach ma Pan rację.
Proponuję aby zachęcił Pan wszystkich restauratorów do zrobienia akcji wyłączenia portali.
Oczywiście nie na cały dzień, bo ktoś się na pewno się wyłamie chęcią zysku.
Proponuję zrobić akcję na jedną godzinę. Nikt na tym tak naprawdę nie straci a Portale może zobaczą że nie są jednak wyżej niż My.  Jeśli coś takiego uda nam się zorganizować można to powtarzać cyklicznie.Pomysł 3:
Dziękuję za przesłanie maila. Moja restauracja działa dosyć prężnie na Pyszne.pl i  na pewno odrzucę kilka punktów nowej umowy. Jestem ciekawy jak zareagują czy będzie ich stać na to żeby nie zgodzić się na moje warunki a tym samym zrezygnować z 60.000 tyś zł rocznej prowizji jaką płacę ( tyle zapłaciłem w 2017 r.)Pomysł 4:
Witam P. Marku.
Ja mam od przynajmniej roku ceny na portalach wyższe do cen na stronie.
Proszę sprawdzić średnia pizza 4zł więcej
                              XXL 5ZŁ więcej 
                              Familijna 6zł więcej 
                            Dostawa o 0,50zł więcej

tak wyliczyłem, aby kwota, którą pobierają  ja mam od tego roku 9% pyszne wcześniej miałem 8 %  portal 9%  po odliczeniu prowizji + VAT wychodzi mi więcej kasy niż zamówienie telefoniczne

I już nie boli...........
zawsze krótko z nimi grałem i wysyłałem wypowiedzenia. Na dzień przed końcem sami dzwonili i nie podnosili prowizji
Portal pizza grał ostrzej to kazałem wyłączyć . WYŁĄCZYĆ a nie napisać lokal zamknięty. PO DWÓCH TYGODNIACH ZADZWONIŁEM I ZAPYTAŁEM CZY DŁUGO JESZCZE BĘDZIEMY SIĘ TAK BAWIĆ ......
WŁĄCZYLI BEZ PODWYŻKI DLA TEGO MAM TAK RELATYWNIE NISKIE PROWIZJE.

dzwonili do mnie już kilka razy że mam inne ceny na stronie. Raz nawet sami je zmienili bez mojej zgody (portal pizza) ale szybko poprawili Jak dzwonią to zawsze z ogromną siłą spokoju mówię że ja mam teraz taką promocję że wszystko jest tańsze o kilka złotych i tyle. A jak się rozpędzają ze swoimi teoriami i umową to jest tylko jeden argument.

Każe im pokazać jakiś dokument na to że wyraziłem zgodę na rabat, który dają na pierwsze zamówienie klienta. Tak więc jeśli oni mogą robić promocje w moim lokalu bez mojej zgody to ja mam teraz promocje bez ich zgody.

Czy na tym wygrywam...........

Nie wiem. Docelowo pewnie tak bardzo w to wierzę........ ale dziś...........

Ilość zamówień przez Pyszne i portal razem ok. 1,5 roku temu to ok. 370 miesięcznie 
około 100 zamówień mam przez stronę, a na portalach pyszne 136 styczeń portal 75 styczeń
spadek zamówień ONLINE o około 60 zamówień  miesięcznie  !!!!!!!!! 
myślę że jeszcze potrzebuję ok. pół roku aby stałych klientów przeciągnąć do siebie i portale będą służyły tylko jaku wabik na nowego klienta.Pomysł 5:
Witaj.
ja rezygnuję z portalu pyszne.pl z kilku względów 
po pierwsze pobierają opłaty za pozycjonowanie ale nie gwarantują określonej pozycji mimo że lokale z gorszą opinią młodsze stażem są wyżej.
po drugie brak transparętnośći blokady środków nikt nic nie jest w stanie powiedzieć dowiadujesz się w piątek że nie otrzymałeś za tydzień wstecz rozliczenia.
po trzecie Brak jakiego kolwiek porządku nowych restauracji nagle 3 restauracje otwierają się np z burgerami 3 restauracje otrzymują 1000kuponów rabatowych na 20 zł.
Ja powiedziałem dość mimo 3 profili dużej ilości zamówień mówię nie.
Pomysł 6:
Pyszne i pizza portal poszło u nas w odstawkę od stycznia i jak widać obroty na naszej stronie rosną. Tylko że my nie mamy konkurencji w okolicy to jest ogromną zaletą.... i mogliśmy na to sobie pozwolić...Pomysł 7:
Witam, Panie Marku, po pierwsze: co dokładnie ma Pan na myśli że pokryjecie koszty? Chodzi o te kary ich śmieszne? 
  1. wykreślić ten zapis z OWU
  2. nie podpisywać nowych OWU
  3. nie dostosować się, a jeśli portal zażąda wyrównania klientowi, to my Państwu zrekompensujemy różnicę!
Restauracje zainteresowane rekompensatą z naszej strony proszę o kontakt. Dlaczego się tego nie boimy, bo jeśli większość z naszych 1200 restauracji zastosuje różne ceny to portal będzie musiał zatrudnić z 50 ludzi do kontroli i rozliczeń. To nie jest fizycznie wykonalne. Jeśli tylko kilku z Państwa się na to zdecyduje to też nie ma problemu, bo to będą tak małe kwoty, że z przyjemnością zapłacimy. "

po drugie mam taką myśl żeby podnieść cenę na portalach o 1-2zł a na moich stronach dodać komunikat np.:
"Wszystkie ceny na naszej stronie www lub przy zamówieniu telefonicznym za dania i pizze zawierają w sobie rabat dla naszych stałych i nowych klientów! 
Uwaga! Rabat nie obowiązuje przy zamówieniu ze stron pizzaportal i pyszne. Dodatkowo informujemy że wszelkie obecne i przyszłe nowe rabaty oraz programy partnerskie z naszej strony również nie obowiązują przy zamówieniach z portali w/w."
Proszę o ustosunkowanie się do mojego pomysłu 


Pomysł 8:
Panie Marku, 

Odnośnie pytania jak działa wysyłanie kodów rabatowych na 20PLN. 
W moim przypadku wyglądało to tak, że zamówiłem przez aplikacje pyszne.pl tylko raz i jeszcze tego samego dnia dostałem maila od pyszne.pl z kodem rabatowym na 20PLN do wykorzystania w dowolnej restauracji na pyszne.pl, natomiast:
Rozawiałem z klientem, który nie dał się namówić do zamawiania przez naszą stronę, ponieważ pyszne oferuje mu różne rabaty, co później nam pokrywa pyszne. Raz pojechałem z pizzą do niego zapytać jak to działa i wyjaśnił, że raz na jakiś czas pyszne sponsoruje jakieś turnieje gier internetowych i ma jakąś pule takich kodów, które później rozdaje uczestnikom. Z tego właśnie miał ich kilka, a poza tym, kilka dni po wykorzystaniu ostatniego kodu, dostał na maila kolejny, który za każde wydane 30PLN dawał mu 15PLN rabatu, a za każde wydane 50PLN dawał mu 20PLN rabatu w dowolnej restauracji na pyszne.pl, na dodatek kod miał jakiś błąd bo wykorzystywał ten sam kod 2 razy z rabatem 15PLN i 2 razy z rabatem 20PLN, czyli jednego kodu użył łącznie 4 razy. W sumie ten klient zamówił u nas łącznie 8 razy, kiedy ja u niego byłem, to był ostatni raz kiedy zamawiał i wtedy właśnie mówił, że mu się skończyły te kody (były terminowe) i będzie teraz zamawiał od nas, ponieważ też mamy ciekawe dla niego promocje, ale już go nie zobaczyliśmy. 
Tyle sam wiem na ten temat.

Teraz w sprawie Pana propozycji :)

Oczywiście piszę się na to, bo nie tak zależy mi na tej różnicy jak na ściągnięciu klienta do siebie z pysznego. Rozmawiam czasem z klientami i prawie każdy, którego pytam sprawdza restauracje na portalu, a potem idzie na stronę restauracji, żeby sprawdzić czy nie lepiej mu zamówić bezpośrednio w restauracji. Z resztą jak pyszne powstało to sam tak robiłem. Dlatego uważam, że warto. Szkoda tylko, że przy tych wyższych cenach pyszne będzie więcej dostawać więcej prowizji. Przez to będzie ich stać na lepszą reklame, lub kody rabatowe. 

Cóż poradzić Panie Marku? 
Najlepiej będzie się od nich odciąć. Ale to jednak wciąż dobra reklama dla nas. Coraz więcej ludzi szukając konkretnej restauracji sprawdza najpierw pyszne.pl, bo tam jest od razu widoczne menu. Poza tym mają lokalizatory do wyszukiwarek i to też ułatwia znalezienie mnie w sieci. Pomysł 9:
witam ! w skrócie- bo jest późno . restauratorzy należący do pp lub pyszne .powinni zmienić tok myślenia . po 1 jeżeli nie czują się na siłach odejść z jednej z tych ,,sekt " powinni się dla wspólnego dobra zgadać ze sobą i renegocjować warunki umowy (hurtowo) jako grupa , jeżeli nawet nie wynegocjują lepszych warunków przynajmniej ostudzą apetyt na ewentualne podwyżki  Wiadomo , że giganta nie bardzo zaboli odejście jednego lokalu . ( nachapie się kilka posłusznych hien lub jak kto woli sępów )  będzie się z wdziękiem opędzał od stękającego restauratora jak od komara . Jeżeli jednak z koszyka odejdzie nie jeden lecz kilku lub kilkunastu (mówimy o jednym mieście to już z nie będą przelewki ! ja osobiście do pysznego nigdy nie należałem a odchodząc z pizza portal do odejścia  przekonałem 3 inne lokale . dwa z nich (chyba ) ma się świetnie  ,jeden nie przetrwał ale z braku personelu a nie zamówień . Po 2 powinni zacząć właściwie oceniać  współpracę a przede wszystkim ZASADĘ FUNKCJONOWANIA PORTALI . Portal -jest jak sklep , który bez atrakcyjnego towaru jakim jest spory wachlarz pizzerii czy restauracji z konkretnego rejonu czy miasta będzie tylko MAŁO atrakcyjnym  ,, pustym sklepem " -naprawdę! Za wszystkich trzymam kciuki a sobie życzę ażeby do mnie przychodzili tylko ci klienci ,których oni z nadmiaru pracy nie będą w stanie obsłużyć 


Pomysł 10:
Witam,
Panie Marku jestem prawie wszędzie i będę niebawem rezygnował w czegoś. Do klientów pizzaportal oraz pyszne piszę sms z info ze zamowienie właśnie wyjechało i zachęcam do zamawiania bezpośrednio z mojej strony czyli skubacz i uzasadniam że jest to korzystniejsze dla klienta ponieważ powyżej 60 zł nie płaci za dwóch na pozostałych portalach zapłaci 5 lub 10 zł zawsze ;) taki myk, poza tym otrzyma 10 zł jak zbierze 5 pieczątek ;) menu jest dużo lepsze ponieważ codziennie je sam upiększam ;). Jest tylko jedna rzecz a w zasadzie dwie. Płące w dalszym ciągu mało korzystny abonament mam nadzieje że w końcu uzbieram tyle klientów żeby była prowizja, na pyszne od początku jestem na prowizji i podnieśli mi do 12 % ale liczę więcej za dowóz, druga rzecz która mi się o dziwo podoba u nich a zapewne jakaś mądra głowa to wymyśliła to zamawianie pomimo tego że lokal jest nieczynny. tzn. o 8 ,9 , 10, 11 biura składają u mnie zamówienia na otwarcie 12:00 lub 12:30 czy 13:00. Nie wiem jak to działa dokładnie ale sporo klientów u mnie z tego korzysta i będzie mi ciężko ich przekonać na korzystanie ze skubacza bo już sobie o 9 nie zamówią bo składanie zamówień jest dopiero od 12 jak lokal się otwiera. I zamówią gdzie indziej jedzenie na 12 czy 13 ;/ i tu nasuwa mi się pytanie czy przesunięcie godzin zamówień od 10 będzie możliwe do realizacji od 12. Ja na pyszne nie kazalem ustawic nikomu mozliwosci zamawiania wczesniej na konkretna godzine a robia tak. Mnie to odpowiada.

Komentarze

  1. Pyszne nie traktuje Nas poważnie. Przecież to my mamy produkt Oni są tylko pośrednikiem w sprzedaży. To Oni istnieją dzięki nam a nie na odwrót. A chyba o tym zapominają! To ja jestem właścicielem to ja ustalam cenę to ja wybieram target i do każdego kieruje inne promocje. Najbardziej zależy mi na klientach telefonicznych i dla nich mam inną promocję inną mogę mieć dla klientów z odbiorem osobistym a inną dla zamawiających z ulotki czy przez moja stronę. Mamy sporo zamówień przez portale i sami do tego doprowadziliśmy dzięki temu się wypromowaliśmy i nie neguje ich istnienia, ale delikatnie mówiąc to co robią teraz to przesada. Czy jeśli pizzaportal da kod rabatowy na 10 zł pyszne zrobi to samo bo ceny mają być wszędzie takie same? Słowa Pana z pyszne pl po informacji że chcemy zebrać kilka restauracji i cyklicznie się wyłączać coś w stylu w kilka restauracji to wy sobie możecie przy takiej liczbie restauracji nie zrobi nam to różnicy. Gdyby tak zebrać naprawdę sporą liczbę restauracji i faktycznie w jakiś dzień się wyłączyć na godzinę może odczuli by to po kieszeni i zaczęli Nas traktować poważnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za komentarz. Na pewno znajdziemy rozwiązanie:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz