Euro 2016 r.


Szanowny Restauratorze,
(CC: restauratorzy korzystający z Restaumatic.com)

wydaje mi się, że warto wykorzystać Mistrzostwa Piłki Nożnej Euro 2016 r. oraz olimpiadę letnią w Rio de Janeiro do podniesienia sprzedaży!

Euro 2016 r. będzie odbywać się w okresie 10 czerwiec- 10 lipiec a olimpiada letnia jest w terminie 5-21 sierpnia. Ten okres w gastronomii jest nędzny więc
tym bardziej warto wykorzystać te imprezy sprzedażowo i marketingowo. Tym bardziej, że maj był raczej taki sobie!

Wyobraźcie sobie Państwo, że Państwa klient ogląda finał Euro 2016 r., gdy Polacy leją Niemców na potęgę, mając na głowie cylinder kibica w polskich barwach! To jest bezcenne, do końca życia będzie Państwu wdzięczny, że dostał ten cylinder od Państwa- nigdy nie zapomni nazwy restauracji:). 


Teraz konkretnie jeśli chodzi o wykorzystanie EURO 2016 r. do sprzedaży i marketingu w restauracji:

Po stronie Restaumatic.com będzie:
 1. utworzenie strony na Facebooku'u "kibicuję i wcinam" oraz prowadzenie konkursów
 2. organizujemy konkursy "Jedzonko przez miesiąc GRATIS!" oraz "Jedzonko do końca roku GRATIS! (nagroda główna)
 3. Inne pomysły to:
  • projektujemy (bezpłatnie) okazjonalne kartony do pizzy z kalendarzem gry Polaków, zestawieniem zespołów w poszczególnych grupach itd.
  • plakaty z kalendarzem gry Polaków, zestawieniem zepołów w poszczególnych grupach itp.
  • robimy banery do re-marketingu (bezpłatnie)
  • kupujemy gadżety kibica peruki, cylindry, bransoletki, piłki, wuwuzele itd.- tak, abyście Państwo mogli je dołączać do zamówień
  • 2 projekty Mailingu (bezpłatnie)
  • liczę też na Państwa podpowiedzi:)
Możliwości marketingowe pojawiające się dla restauracji biorącej udział w akcji Euro 2016 r.:
 1. bombardowanie klientów SMS'ami i mailami, bo ciągle będzie jakiś mecz do obstawienia i ogłaszanie zwycięzców
 2. zamiast promocji "coca-cola GRATIS" można dać cylinder kibica albo peruka GRATIS- sam bym taki chciał:)
 3. można wprowadzić ZESTAWY KIBICA: 2 pizze+ coca-cola+ 2 brasnoletki + łancuch hawajski biało-czerwony+ wuwuzela!
 4. na stronach mogą pojawić się nowe zdjęcia związane z tematyka piłkarską (dokupimy jeszcze kilka)
 5. nowe slogany reklamowe
 6. na swoim facebook'u można zachęcać do typowania wyników i wygrywania "jedzonka do końca roku GRATIS"
 7. robić małe niespodzianki klientom dorzucając do zamówienia jakiś gadżet kibica, ceny są bardzo niskie, a taki prezent zostanie zapamiętany na zawsze:). Peruka kibica kosztuje 5 zł, a radości i zabawy w domu będzie co niemiara. Jak jedno dziecko albo tata będzie dostanie perukę to zaraz cała rodzina będzie chciała mieć i złoży kolejne zamówienie:)
 8. itd. itd.

Zasady finansowe dla restauracji:
 1. koszt udziału per restauracja to 150 zł netto, to będzie głównie na pokrycie kosztów nagród w konkursach, prace projektowe i nieprzewidziane koszty
 2. gadżety kibica- restauracja kupuje oddzielnie. Nie mamy jeszcze ustalonych cen i specyfikacji gadżetów, ale ceny na pewno będą równe lub niższe niż dostępne na rynku, bo kupimy hurtowo większą ilość. Zaproponujemy listę "najciekawszych gadżetów" typu peruka, cylinder, bransoletka, szalik i wuwuzela. Poniżej wzory i ceny, które wstępnie znalazłem na allegro:

Szanowni Państwo, moim zdaniem zdecydowanie warto w okresie Euro 2016 r. i olimpiady uaktywnić się marketingowo. Emocje duże, koszt udziału w akcji niewielki, ceny gadżetów symboliczne a zabawa bez końca! Cała rodzina będzie wiedziała skąd tata ma taki fajny cylinder a mama jak ubierze perukę to mąż zakocha się ponownie! 


Teraz konkrety organizacyjne:
 1. chęć udziału w akcji zbieramy do czwartku, 02.06.2016 r. włącznie
 2. udział w akcji to 150 zł netto per restauracja, kompensujemy z płatności online lub przedpłata, gdy lokal jeszcze nie ma takich płatności
 3. akcja startuje, gdy zgłosi się co najmniej 50 lokali
 4. cennik gadżetów kibica przygotujemy na piątek, prawdopodobnie też dołożymy się finansowo, ale generalnie to są małe kwoty

Akcje powtórzymy podczas olimpiady w sierpniu. Gdy tylko zakończy się Euro 2016 r. (10 lipca) zaczniemy organizować i reklamować olimpiadę.

Proszę o zastanowienie i decyzję do czwartku, 02.06.2016 r. włącznie , bo roboty dla nas będzie sporo a chcemy mieć pewność, że Państwo również ten pomysł pozytywnie spostrzegacie:)

Co myślicie?

Komentarze