Sprzedaż w kwietniu 2016 roku + plotki

Temat 1: sprzedaży w naszej grupie 

W kwietniu ilość zamówień online w restauracjach korzystających z Restaumatic'a wzrosła aż o 13% więc jest się z czego cieszyć:). Gratulacje i podziękowania dla wszystkich!

Ruch w naszej grupie rośnie jak na drożdżach!Temat 2: ilość nowych restauracji z Restaumatic'iem

W kwietniu kolejne 56 restauracji zainstalowało sobie zamawianie online bezpośrednio w restauracji. To jest wzrost o 55% (!) do marca. To wyraźnie pokazuje, że restauratorzy wierzą, że nie może ich zabraknąć w Internecie, jeśli chcą dalej funkcjonować i się rozwijać.


Temat 3: wśród nowych restauracji pojawia się coraz więcej "grubasów"

W naszym żargonie "grubasy" to te restauracje, które przekraczają lub powinny przekroczyć 500 zamówień miesięcznie. 

Postanowiliśmy się włączyć finansowo i organizacyjnie, aby jak największa ilość z Państwa, jeśli będzie chciała, dołączyła do "grubasów"- ale o tym napiszę w oddzielnym mailu. Dlaczego?- bo widzimy w tych lokalach progres w różnych formach.


Temat 4: pizzaportal rezygnuje z call center

Pizzaportal rezygnuje z telefonicznego przekazywania zamówień do restauracji. To bardzo ciekawy ruch! Zastanawiam się jaka będzie Państwa reakcja. Jeśli mogę prosić o Państwa uwagi to będę bardzo wdzięczny:)

Z jednej strony zredukowanie kosztów firmy o koszty utrzymania call center (sam wiem jak dużo to kosztuje) oraz automatyzacja procesu przekazywania zamówień są jak najbardziej moim zdaniem słuszne. Pytanie jak to wygląda z Państwa strony? Będę wdzięczny za uwagi, może powinniśmy zrobić to samo, czyli całkowicie skasować call center?

W tej chwili zamówienia można odbierać na zasadzie samoobsługi poprzez:
  1. drukarkę GPRS- to zdecydowanie najbardziej idiotoodporne rozwiązanie i jak statystyki pokazują najszybciej obsługiwane przez pracowników (20-90 sekund)- czyli dla klientów to mega komfort, kazanie czekać klientowi po 5-10 minut na potwierdzenie zamówienia to zakładanie samemu sobie stryczka na szyję. W panelu restauratora możecie Państwo ten czas kontrolować, zdecydowanie polecam to monitorować!
  2. obsługa mailowa
  3. obsługa na komputerze
Aplikacji nie mamy, ale to chyba jest nie potrzebne, gdy jest obsługa mailowa. To wydaje się najbardziej proste i niezawodne?


Temat 5: porównanie ruchu na stronie pyszne vs. pizzaportal

Dominacja pyszne w sensie ilościowym i jakościowym ruchu jest wyraźna i mam wrażenie, że się pogłębia. Trzymajmy jednak kciuki za pizzaportal, bo lepiej, aby restauracje konkurowały z dwoma portalami jeśli już muszą to robić, niż z jednym. Dlaczego?- bo jak portale zajęte są sobą to mniej czasu i pieniędzy mają na restauracje. Typowa sytuacja "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".

Idealnie by było, gdyby zniknęły oba jednocześnie, bo wtedy wszystko wróci do stanu sprzed 5 lat, czyli będziecie Państwo konkurować sami ze sobą, czyli normalnie:).

Badanie ruchu według similarweb. com, 01.05.2016 r:


Temat 6: na pizzyportal pojawiły się reklamy pojedynczych restauracji

Ciekaw jestem co to oznacza. Dlaczego reklamowana jest ta, a nie inna restauracja? Czy jest to po prostu reklama płatna czy jest to wewnętrzna polityka portalu, aby kierować ruch do restauracji płacącej wyższą prowizję albo gdzie jest najwyższa powracalność klientów? 

Może celem jest zwiększanie sprzedaży w lokalach, które nie mają swojego systemu zamawiania online i nie ma groźby, że zabiorą klientów portalowi? Bardzo ciekawe....

Jeśli Państwo wiecie jakie są zasady wyswietlania tej reklamy to bardzo proszę o informację, bo wtedy będziemy wiedzieć jak to wykorzystać pro publico bono:)

Temat 7: porównanie ruchu w sieciówkach

W tym porównaniu, żeby mieć lepszy obraz sytuacji trzeba by chyba policzyć średnią na lokal?
Komentarze