2 miliony złotych + założyciel Foodpanda dołączają do restaumatic.com


Miło nam poinformować, że fundusz Inovo vc zainwestował w naszą firmę 2 miliony złotych.


Podziękowania i gratulacje tak naprawdę należą się Państwu. To dzięki temu, że postanowiliście powalczyć o klienta internetowego my mamy dla kogo pracować:).

Państwa sukcesy oraz zaangażowanie w konkurowaniu o klienta internetowego ogromnie zaimponowały zarządowi funduszu. Liczą, że ten sukces powtórzymy za granicą i chyba się nie mylą:)

Mogę już zaryzykować twierdzenie, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie pomimo zmasowanych działań portali internetowych restauratorzy nie pozwolili się zdominować i dalej są w grze. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że portale obejdą się smakiem (pyszne.pl na przykład pogłębiło stratę do 3.768.273 zł na koniec 2014 roku, czekamy na wyniki pizzyportal.pl),

My zaczynaliśmy też jako portal (Skubacz.pl), ale bardzo szybko doszliśmy do wniosku, że to ślepa uliczka. Współpraca pomiędzy portalami a restauratorami niby jest, ale jest równie fascynująca jak małżeństwo z rozsądku. 

Do podobnego wniosku doszedł chyba założyciel i dyrektor Foodpanda Michał Rokosz, skoro wraz z funduszem Inovo vc zainwestował w Restaumatic'a! aż 2 miliony złotych. To kolejny znak, że Państwo i my jesteśmy na dobrym kursie!

Pozyskane środki oraz doświadczenie Michała wykorzystamy w dalszym rozwóju produktu oraz w sprzedaży naszej usługi za granicą. 

Tutaj znajdziecie Państwo informację, która ukazała się w mediach:


Fundusz Inovo.vc zainwestował 2 mln zł w system zamówień jedzenia online Restaumatic

  • www.portalspozywczy.pl
  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  •  
  • Data: 16-12-2015, 12:38

Fundusz Inovo.vc zainwestował 2 mln zł w system zamówień jedzenia online Restaumatic
Michał Rokosz, partner w funduszu Inovo.vc/ fot. mat. prasowe
Restaumatic, system zamówień jedzenia online bezpośrednio w restauracji i jednocześnie narzędzie marketingowe dla restauratorów, pozyskał 2 miliony złotych od funduszu Inovo.vc. To największa jak dotychczas inwestycja funduszu.
Restaumatic nie tylko obsługuje zamówienia online, pozwala też restauracjom zwiększyć sprzedaż i obniżyć koszty marketingu. Został stworzony przez przedsiębiorców - Marka Skubacza i Michała Kozakiewicza, którzy wcześniej zarządzali portalem Skubacz.pl. Restaumatic jest jego rozwinięciem, zupełnie nową jakością, która wreszcie  odpowiada restauratorom w 100 proc.
Restauratorzy, korzystający z Restaumatic, mają większą niezależność niż restauratorzy korzystający z rozwiązań, takich jak PizzaPortal.pl czy Pyszne.pl, a w dodatku jest to dla nich korzystniejsze cenowo. Restaumatic pozwala obsłużyć klienta internetowego bez odsyłania go do pośrednika. Tu, to restaurator, a nie portal buduje swoją bazę klientów. Poza tym, restauratorzy mogą w prosty sposób edytować menu, ceny, wygląd swojej strony i prowadzić profesjonalny marketing internetowy.
- Z systemu w ciągu półtora roku skorzystało w Polsce ponad 340 restauracji. Ostatnio do grupy Restaumatic’a dołączyła sieć pizzerii Gruby Benek – mówi Marek Skubacz, prezes i jeden z założycieli Restaumatic’a. – Mimo, że restauracje mają możliwość wypowiedzenia umowy współpracy z Restaumaticiem w ciągu zaledwie jednego dnia to tego nie robią. To jeden z dowodów na skuteczność naszego narzędzia - mówi Skubacz.
- Zainwestowaliśmy w Restaumatic’a, bo segment zamówień z dostawą do domu, w którym działa Restaumatic, rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie – mówi Michał Rokosz, partner w funduszu Inovo.vc, wcześniej założyciel i dyrektor Foodpanda.pl - Z zamówień jedzenia w dostawie korzysta już 64 proc. Polaków, w tym aż 38 proc. zamawiając jedzenie korzysta z Internetu. Usługa dostawy jedzenia do domu jest obecnie najszybciej rozwijającą się częścią sektora gastronomicznego. Udział tego segmentu w sektorze gastronomicznym na świecie wzrósł w latach 2009 – 2014 zaledwie z 2 do 3 proc. Natomiast w Polsce, w tym samym czasie wzrósł z 3,4 do 5,5 proc., a jego wartość wynosi 1,5 – 2 mld zł.

- Tempo pozyskiwania nowych restauracji oraz liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem Restaumatic są imponujące nawet na tle portali do zamawiania jedzenia wspieranych gigantycznymi inwestycjami przez Rocket Internet czy grupę Delivery Hero. Osiągnięcie tak szybkiego wzrostu bez żadnej inwestycji jest niezwykle rzadkie – dodaje Rokosz.

Komentarze