Czy warto roznosić te ulotki?...temat współpracy z portalami wraca dosyć często i dzisiaj kolejna odsłona tego zagadnienia.


Jeśli chodzi o portale to "jestem za a nawet przeciw" jak kiedyś powiedział Lech Wałęsa.

"Jestem za", bo portale edukują i powodują, że klienci telefoniczni porzucają telefon na rzecz zamawiania przez Internet. 

Przy okazji swojej robią reklamę również Państwu. Dodatkowo dostarczają zamówienia i nowych klientów (z reguły konkurencji). 

"Jestem [...] nawet przeciw", bo konkurujecie o tego samego klienta!

Co zrobić? Ja bym współpracował, ale był ostrożny. Nie jestem jednak obiektywny.

Teraz konkretny temat, dostałem takie pytanie:  

Co zrobić, gdy się jest nominowanym do najlepszej restauracji w Polsce w rankingu organizowanym przez pyszne.pl?

Prawdopodobnie większość z Państwa może się starać o miano najlepszej restauracji w Polsce za co dostaniecie skuter oraz portal będzie ten fakt reklamował. Jak nie, to dostaniecie nagrody pocieszenia typu koszulki, torby termiczne czy kurtki dla dostawców.

Teraz jednak pojawia się moja pierwsza wątpliwość. Czy te nagrody pocieszenia będą tak naprawdę reklamą pyszne.pl?

Druga wątpliwość: aby wygrać trzeba mieć dobre opinie oraz zebrać jak najwięcej głosów klientów. Czy tutaj nie powinna zapalić mi się czerwona lampka?

Jeśli ma decydować ilość zebranych głosów, to wygra ten co będzie najskuteczniejszy w zbieraniu głosów, niekoniecznie więc ten co ma najlepsze jedzonko i świetny serwis, prawda?

Przyjrzyjmy się temu, że trzeba zebrać jak najwięcej głosów. W praktyce oznacza to, że macie skłonić swoich klientów, aby weszli na stronę pyszne.pl/top-restauracje i oddali głos na Państwa restaurację. Czy to przypadkiem nie oznacza, że:
  1. po odesłaniu ich na portal, dowiedzą się o istnieniu innych restauracji równie dobrych, a może lepszych niż moja?
  2. klienci dowiedzą się, że są inne restauracje w okolicy, ale z innym rodzajem jedzenia, którego ja nie oferuję?
Jednym z kluczowych elementów pozyskiwania głosów ma być wręczenie ulotki swoim klientom przygotowanej przez pyszne.pl.  Przyjrzyjmy się więc tej ulotce:Awers ulotki:


Rewers ulotki: 
Co zrobić? 

 

Komentarze