kiedy sprzedaż jest dla restauracji pewniejsza?


Spotykam się często z taką opinia restauratorów, gdy rozmawiamy na temat uruchomienia własnego systemu zamawiania jedzenia online bezpośrednio w restauracji:"klient jak wejdzie na portal to i tak kupi u mnie, bo mam świetną ofertę"


Restauratorzy byli przekonani o wyższości swojej oferty i tego że, klient wchodząc na portal z myślą, że u niego kupi, to na pewno tak zrobi. To nie zgadzało mi się z naszymi doświadczeniami jako portal, bo widziałem że klienci kupowali w różnych lokalach. 

Teraz ma pewność, że podobnie dzieje się na innych serwisach. Dlaczego?- otóż, gdy sprawdzałem zachowanie klientów na portalach to zwróciłem uwagę na średni czas pobytu klienta na portalu. Porównałem ten czas do średniego czasu pobytu klienta na stronie restauracji. 

Okazało się, że średni czas pobytu na portalu to 6-7 minut, a na stronie restauracji to 2-3 minut. Jak Państwo sądzicie co robi klient na portalu przez te dodatkowe 4 minuty, to jest masa czasu jak na chodzenie po stronie internetowej?

Proszę sprawdzić jak to jest na portalach i porównać z tym co dzieje się u Państwa na stronie. Czas średni trwania wizyty u Państwa na stronie znajdziecie w Google Analytics, zakładam, że kontrolujecie Państwo ilość i jakość ruchu na swojej stronie internetowej:
Przykłady czasu pobytu na stronie naszych klientów:Komentarze