Strony internetowe udające prawdziwe witryny restauracji........jeżeli Państwo nie wyrażali zgody na stworzenie strony internetowej  udającej Państwa oficjalną witrynę i nie chcą takiej strony, to ten artykuł może być dla Państwa pomocny.

My, jako dostawca systemu zamawiania jedzenia online bezpośrednio w restauracji oraz nasi restauratorzy jesteśmy zainteresowani pozyskiwaniem klientów z Internetu. Wspólnie zależy nam, aby klient odwiedzał stronę lokalu i kupował bezpośrednio w restauracji a nie u pośrednika jakim są portale internetowe.

Oczywiście warto być na portalach, ale jednocześnie samemu zdobywać klientów internetowych. 
Naszym zdaniem mamy do czynienia z jednej strony ze współpracą z portalami, ale jednocześnie z drugiej konkurencją. Ważne, aby jedno i drugie było oparte na zdrowych, uczciwych zasadach.

Ostatnio pizzaportal zaczęła produkować strony internetowe sugerujące, że są oficjalnymi stronami restauracji. 

Bardzo wielu naszym restauratorom to się nie spodobało i kazało te strony zlikwidować, unicestwiliśmy już około 40 (!) takich witryn- zobacz.

Dlaczego uważamy, że fasyfikaty szkodzą naszym klientom i zalecamy ich usunięcie?Powód 1: odciąganie klienta od oficjalnej strony restauracji

Restauracja ponosi koszty budowy świadomości marki. Na przestrzeni lat to są dziesiątki tysięcy złotych. Korzyści z tego powinien odnosić tylko i wyłącznie restaurator, bo to on zainwestował swoje środki i czas. W przypadku falsyfikatów  istnieje groźba, że cześć klientów nie trafi bezpośrednio do restauracji co może skutkuje utratą części zysków i stanowi groźbę utraty klienta.


Powód 2: brak numeru telefonu do restauracji

Klient może się sfrustrować, że nie może znaleźć numeru telefonu i porzuci stronę. Klient może odnieść błędne wrażenie, że w tej restauracji można zamawiać tylko i wyłącznie online. Jeśli tego nie lubi to nigdy więcej na stronę tej restauracji nie wejdzie ponownie.Powód 3: dyskomfort klienta, poczucie zagrożenia

Klient chcący zapłacić kartą, gdy zobaczy 2 zupełnie różne strony internetowe tej samej restauracji to raczej nie zaufa żadnej, bo pomyśli, że jest fałszywa. Może zaniechać zakupu lub kupić u konkurencji, gdzie nie będzie bał się zapłacić online.

To jest prawdziwa strona Pizzeria Pepperoni: zobacz

To jest falsyfikat:
Powód 4: brak kontroli nad wizerunkiem własnego lokalu w Internecie

Skoro restaurator nie wyraził zgody i nie był świadomy, że została mu zrobiona inna witryna niż jego oryginalna to nie miał jednocześnie wpływu na jej wygląd i treści na niej zamieszczone. Naszym zdaniem wizerunek w przypadku restauracji jest szczególnie ważny na powodzenie w biznesie gastronomicznym. ..a tak wygląda oryginał, dużo lepiej, prawda?-zobacz

Powód 5: groźba starty klienta z powodu niezgodności oferty

Strony WWW, które robimy dla restauracji lub sam system jest w 100% zgodny z ofertą lokalu. W przypadku stron zrobionych przez portal oferta nie jest rozbieżna. Niezgodność dotyczy najczęściej należnych klientowi promocji. Gdy klient kupując przez stronę zrobioną przez portal nie otrzyma należnej mu promocji groźba niezadowolenia i straty klienta jest bardzo duża.Komentarze