Portal może pomagać restauracjom (zamiast konkurować)


Krótka informacja jak portal do zamawiania jedzenia online może oddawać klientów restauracjomzamiast ich zabierać.


Rynek klienta internetowego rośnie jak na drożdżach. Za 1-2 lata około 50% (!) zamówień będzie składanych online.

My działając kiedyś jako typowy portal konkurowaliśmy z Państwem o klienta internetowego.
Współpraca niby funkcjonowała, ale "chemii" miedzy nami nie było:)

Na szczęście dwa zdarzenia "wlały nam rozum do głowy":
  1. zobaczyliśmy, że jak klient przyszedł od Państwa na portal, to raczej na nim zostawał i kupował w różnych lokalach
  2. wspólnik zamówił przez Skubacz.pl, a dostawca powiedział "następnym razem proszę kupić bezpośrednio w lokalu, będzie szybciej, taniej i skorzysta Pan z promocji".
W pierwszej chwili była złość, ale później nas oświeciło! Skąd ma być chemia, skory każdy ciągnie w swoją stronę?!

Dlatego wymyśliliśmy Restaumatic.com, żeby grać do jednej bramki. Z naszej usługi korzysta już 320 restauracji w Polsce. 

Pozostało jednak pytanie jak wykorzystać Skubacz.pl z pożytkiem dla restauracji? Rozwiązanie okazało się bardzo proste. Skoro klient wchodzi na portal to znaczy, że chce kupić online. W takim razie wypychajmy klientów do restauracji!

Co konkretnie robimy?
  1. restauracji robimy stronę z zamawianiem jedzenia online (Jesz BurgerPizza NocPizzeria PepperoniHouse PizzaBrooklyn Pizza itd.) 
  2. lub sam system w postaci wtyczki (Nyp DepartmentOlivkaChili Pizza itd.)
  3. każdą restaurację ze swoim zamawianiem jedzenia online umieszczamy na samej górze listy restauracji w Skubacz.pl
  4. przy każdej takiej restauracji jest wielki guzik "kup bezpośrednio w restauracji"
  5. klient, jak jest uparciuchem i kupi na portalu, to i tak wpada do bazy klientów restauracji. Restauracja mając jego telefon, mail, historię zakupów oraz narzędzia marketingowe może go wałkować marketingowo, skutecznie i tanio! 
  6. Moduł SMS, moduł Mailingowy czy Program Lojalnościowy i Kupony Promocyjne załatwiają temat! Za takiego klienta prowizja jest niska i może wynosić nawet 4,5%.
W związku z tym, że z Restaumatic.com korzystają już w Poznaniu 32 restauracje (zobacz), w Warszawie 29 lokali (zobacz) a w Krakowie 28 (zobacz) poszliśmy dalej. Robimy wspólną akcję reklamową na te miasta. Składka jest po 29 zł złoty na lokal, więc symboliczna, a ilość wyświetleń i wejść jest olbrzymia:)

Tak to wygląda w praktyce:Zapraszam do kontaktu, skuteczne zaistnienie w Internecie, wbrew dotychczasowemu doświadczeniu wielu z Państwa, jest teraz proste (i tanie).
Nie trzeba się znać na komputerze ani na marketingu internetowym, bo jak ktoś chce to prowadzimy za "rączkę", po 2 miesiącach będziecie ekspertami:)

Komentarze