Forbes o Restaumatic.com

Forbes pisze o Restaumatic.com, ale tak naprawdę to pisze o Państwu!


Tylko dlatego, że polscy restauratorzy chcą konkurować o klienta internetowego i nie boją się nowych technologii nasza praca ma sens. To dzięki Państwa uwagom, a nie rzadko połajankom, wiemy co mamy programować:).

Nasi restauratorzy doskonale radzą sobie w konkurowaniu z portalami, mimo olbrzymiej dysproporcji finansów przeznaczonych na marketing. Dlaczego?- bo dysponują bardziej zaawansowaną technologią, a motywacja i kreatywność właściciela lokalu jest większa niż 100 pracowników najemnych. 

Ten fragment artykułu jest znamienny:

"(...) – Uzależnienie się od dwóch dominujących na rynku firm [portali] jest dla restauratorów ryzykowne. Gdy serwisy okrzepną i zdobędą znaczący udział w sprzedaży, mogą zacząć im [restauracjom] dyktować wysokie stawki za zamówienia. Ryzyko jest duże, ponieważ informację o klientach pośrednik zachowuje dla siebie – mówi Rusiecki [prezes Xevin Investments]. – I dlatego postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i zdobytą już bazę klientów, by dostarczyć gastronomii narzędzia do samodzielnej sprzedaży online – dodaje.

Taką strategię „przetrwania” Marek Skubacz z kolegami nazwał Restaumatic. Działa w modelu SaaS, czyli oprogramowania dostarczanego w formie usług: Restaumatic instaluje aktywne menu, a nawet robi całe strony dla restauracji i przyłącza do nich systemy zamówień oraz metody płatności. Skubacz.pl zamierza stać się w ten sposób serwisem napędzającym sprzedaż u samych restauratorów. Rozwiązanie to jest o tyle rozsądne, że – jak przyznaje Lech Kaniuk [prezes PizzaPortal.pl] – klienci wykazują się dużą lojalnością wobec sprawdzonych dostawców jedzenia. Warto więc mieć ich blisko siebie. 

Zgadzam się w 100%! Dlatego z naszej usługi korzysta już 320 restauracji w Polsce. Ten kto ma elektroniczną bazę klientów, czyli  telefon, email i historię zakupów klienta, ten może spać spokojnie. Marketing staje się tani jak barszcz, a precyzyjny jak laser! 

Cały artykuł znajdziecie Państwo tutaj- artykuł w Forbs.
Opinie klientów, którzy kupili online po raz pierwszy u naszych restauratorów- opinie.

Zmieniła się rola portalu skubacz.pl. Zamiast zabierać klientów restauracjom "wypychamy" ich do lokali. Jeśli tylko restauracja ma swój system zamówień online to dajemy wielki guzik "kup bezpośrednio w restauracji"- zobacz: KrakówWarszawaPozn.

Komentarze