Google'owa miotła przyjdzie i po zamiata?! (prędzej czy później, ale tak)

Szanowny Restauratorze,

dużo jest złowieszczych przepowiedni, że 21 kwietnia 2015 roku Google mocno pozmienia pozycje stron WWW w swojej wyszukiwarce.

Chodzi o nagradzanie stron przygotowanych dla urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itd.) a piętnowanie nieprzystosowanych-  artykuł. Warto obserwować swoją pozycję w Googlu, ale w tym narzędziu- zobacz.

Mnie się wydaje, że:
  1. Google nie działa tak brutalnie, otwarcie i gwałtownie, to raczej będzie delikatne ostrzeżenie
  2. prawdą jest jednak, że ruch mobilny szybko rośnie, teraz w restauracjach jest rzędu 30-40% (!).
Jest tylko kwestią czasu, że jeśli strona restauracji nie będzie "mobile friendly" to lokal będzie miał coraz ciężej. Szykany Google i niezadowolenie klientów zrobią swoje. To jest logiczne, bo po co Google ma wyświetlać stronę, z której klient nie może skorzystać?! To samo z klientem, po co ma wchodzić na taką stronę, skoro nic nie zobaczy ani nie zrobi na niej?


Teraz najważniejsze:- tutaj możecie Państwo sprawdzić swoja stronę pod kątem dostosowania do urządzeń mobilnych- sprawdź swoją stronę.

Sprawdziłem wybiórczo jak to wygląda u naszych klientów
(Ci co mają system zamawiania online od Restaumatic.com). Wyniki są dobre i złe:


  • Sprawdziłem też kilku klientów, co mają swoje strony WWW, a my tylko włączyliśmy usługę Aktywnego Menu (sam system zamawiania online). Wydaje mi się, że jest problem, bo na 3 strony badane, aż 3 miały wynik negatywny (klienci już dostali informację, że raczej powinni podjąć działania polepszające)

Zobacz kilka przykładów- dobra ocena:
Kila przykładów- strony do poprawy według Google:

Komentarze