Obniżenie kosztów materiałów do produkcji jedzenia

Szanowny Restauratorze, zaczynamy wykorzystywać nasz potencjał!


jest już nas około 240 restauracji dlatego powoli naszą siłę trzeba wykorzystywać dla pożytku własnego. Tym bardziej, że do końca roku będzie łącznie 400-450 lokali.

Największy potencjał jest oczywiście w obniżeniu kosztów materiałów do produkcji oraz obniżeniu kosztów zatrudnienia i marketingu. 

Mając bazę elektroniczną klientów oraz zamówienia w postaci elektronicznej mamy duże pole do popisu w kwestii optymalizacji kosztów zatrudnienia i marketingu. To będzie główny kierunek rozwoju naszego systemu.

Innym tematem są koszty materiałowe. Temat byłby mega prosty i szybki do załatwienia, gdyby był ogólnopolski dostawca sera, wędlin, warzyw, chemii gospodarczej itd. itd.) oraz jakość produktów była by przez Państwa zaakceptowana:)

Wydaje mi się jednak, że trzeba temu tematowi się bliżej przyjrzeć, bo jest sporo do wygrania!

Pomysłem jest stworzenie Grupy Zakupowej, czyli grupy restauracji, które miałyby prawo do dokonywania zakupów u wskazanych dostawcach po specjalnych cenach.

Wstępne założenia:
  1. jedyne wymaganie to korzystanie z Restaumatic'a
  2. restauracja zawsze samodzielnie decyduje co i gdzie kupuje, ale ma możliwość kupowania u wskazanych dostawców po specjalnie ustalonych cenach.
Ten temat od dłuższego czasu chodził mi po głowie, ale nie miałem czasu się nim zająć. Ostatnio, zgłosiła się do mnie firma zajmująca się takimi tematami. Twierdzą, że oszczędności mogą być rzędu 7-35%. To jest sporo więc warto się wstępnie przymierzyć, tym bardziej, że to nic Państwa nie kosztuje.

Ok, teraz konkretne pierwszy krok. Czy mogę poprosić Państwa o podanie 5 towarów (ser, wędlina, warzywa, prąd, itd. itd), które powinny zostać zbadane pod kątem możliwości obniżenia ceny zakupu?

Najlepiej na maila skubacz.marek@gmail.com.Nic nie obiecuję, ale warto spróbować. Sieciówki jakoś ten temat ogarniają logistycznie, więc pewnie jest jakieś rozwiązanie.

Komentarze