Restauratorzy zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego,...ale w piłkę będę bęcki!

Jeszcze 6 miesięcy temu sytuacja wyglądała beznadziejnie, ale teraz jest już dobrze:). Będziemy raczej wspólnie cieszyć!!!

Informacja od jednego z Restauratorów (ma stronę od restaumatica/skubacza około 5 miesięcy):

Przeliczyłem sobie parę dni temu obroty z września i co mi wyszło. Po pierwsze odnośnie obrotów mojastronainternetowa.pl znacznie wyprzedziła pizzaportal,  ale co ciekawe...łączna wartość zamówień internetowych to prawie 25% całkowitego miesięcznego obrotu.
Chyba jest to znak że ludzie coraz bardziej przekonują się do zamówień online :)
Pozdro


Proszę zobaczyć co napisał klient Pizzerii Venus z Torunia (mają nasze Aktywne Menu):Tutaj, proszę zobaczyć co napisał właściciel restauracji (od miesiąca Aktywne Menu):

już wiem.
klient nie wpisywał nr budynku w polu po nazwie ulicy, i go nie puszczało
ja jak sprawdzałem po nim w przeglądarce w telefonie, popełniłem ten sam błąd

p.s. Muszę napisać Panu że „to działa” to zamawianie przez neta. Mam dziś na to inne spojrzenie.

pozdr.
XXXXX

Miażdżąca przewaga finansowa portali do zamawiania jedzenia online, początkowa przewaga technologiczna oraz wiedza z marketingu internetowego stawiała polskich restauratorów na przegranej pozycji w konkurencji o klienta internetowego. Ten rynek raczkuje, ale jest GIGANTYCZNY!

Parę miesięcy temu zapowiadało się, że 1-2 lata i będzie pozamiatane, tak jak w Niemczech. Tam pojedyncze restauracje nie liczą się w Internecie zupełnie.

Finansowa przepaść pozostała. Ostatnio firma Delivery Hero z Niemiec (właściciel pizzy portal) dostał kolejne dofinansowanie 350 milionów dolarów (!). Do tej pory zainwestowano już łącznie około 585 milionów USD. Oczywiście pytanie jest nadal otwarte czy zainwestowano czy utopiono?

Dlaczego uważam, że polscy restauratorzy będą mieli powód do świętowania?
  1. technologicznie portale są już sporo w tyle
  2. polscy szefowie docenili potęgę Internetu i się mocno zaangażowali
  3. bardzo szybko uczą się marketingu internetowego, a dzięki temu, że się wymieniamy doświadczeniami jest nam dużo łatwej i szybciej i skuteczniej:)))
  4. bliskość do klienta, sprawność organizacyjna i olbrzymia motywacja właścicieli lokali są ważniejsze niż środki pieniężne, szczególnie te "dostane" a nie zarobione!
Czy mój optymizm jest nadmiarowy?- raczej nie. Groźnie się zrobi dopiero wtedy, gdy Delivery Hero kupi pyszne i food pandę oraz będzie mogło dalej rozdawać rabaty na prawo i lewo nie patrząc na wynik finansowy.

Póki co jest dobrze:))). Portale są zajęte sobą, co prawda pizza portal i food panda próbują podnosić prowizję, albo co najmniej oswajać restauratorów, że musi być wyższa, ale pyszne trzyma 10% więc raczej nic złego się nie podzieje. Jest więc czas, aby zbudować sobie własną elektroniczną bazę klientów. wtedy już nic złego się nie stanie!

więcej informacji o naszej ofercie znajdziesz tutajrestaumatic.com

Komentarze