TA OPINIA POTWIERDZA ŻE JESTEŚMY NA DOBREJ DRODZE!

System zamawiania online ma dwa ważne komponenty, jeden to technologia a drugi to wrażenia/odczucia klienta z korzystania z tego systemu.

Te opinie poniżej potwierdzają, że robimy dobrą robotę, ale wiemy też, że jeszcze wiele jest to zrobienia i polepszenia!

Taką opinię napisał klient:
Skubacz to oczywiście zajebistość w czystej postaci. pizzeria XXXXX zaś... Sam skomponowałem składniki i albo zmieniłem nagle gust, albo po prostu pizza była kiepska, zjadliwa, ale(...)

Taką opinię napisał do mnie jeden z restauratorów (sam od siebie, słowo honoru:)))
:) milo przeczytac, ze moje posty na fejsbuku odnosza sukcesy. Efekty faktycznie widac. Po kazdym poscie duzy ruch w lokalu i duze utargi. Mysle, ze bez strony www (od Was) reklama na fejsie by nie dzialala. Klient wszedlby na nasza poprzednia strone i zaraz uciekl. 
Podsumowujac wydaje mi sie, ze wszystko (fejs i www) zgralo sie w calosc i to jest klucz do tego sukcesu. 
Pozdrawiam

Często spotykam się z twierdzeniem, że system zamawiania jedzenia online to "sam sami sobie zrobimy za 500 zł, albo kupimy gotowy sklep internetowy".

Tak nie jest! Moim zdaniem, a mam na to mnóstwo konkretnych przykładów, robienie systemu zamawiania przez Internet własnym sumptem to duży błąd.

Nawet kupowanie go od firmy, która taki system zrobiła, ale w życiu nie sprzedała ani jednej pizzy to kompletne nieporozumienie. Dlaczego?- bo trzeba zrobić milion prób, samemu za nie płacąc, a następnie pomierzyć ich efekty, aby mieć pewność, że ludzie intuicyjnie klikają i zamawiają. Jeśli każemy im myśleć, czytać jakieś instrukcje (bo system wszystkiego nie ogarania) to system można od razu wrzucić do kosza. Im szybciej tym lepiej!

Dlaczego uważam, że robienie systemu we własnym zakresie jest błędem:
  1. jest bardzo czasochłonne, a więc kosztowne
  2. wymaga bardzo wysokich kompetencji programistycznych, a więc kosztowne
  3. wymaga doświadczenia i wiedzy z zakresu zachowania się klientów w Internecie- rzadko, który grafik wie jak zachowują się klienci na stronie WWW. Dla niego strona to ładny obrazek, zamiast maszynka do sprzedaży.
  4. wymaga ciągłego doskonalenia i aktualizacji
  5. sztuką i kunsztem jest zrobienie systemu, który ma wysoki współczynnik konwersji (dużo osób porzuca proces zamawiania online, gdy nie jest intuicyjny i przyjemny)
Kilka przykładów z mojego doświadczenia:
  1. gdy uruchomiliśmy serwis Skubacz.pl, to spodziewaliśmy się okrzyków zachwytu. W końcu projektowali go ludzie, którzy mają swoje serwisy z ruchem kilka milionów wejść miesięcznie. Okazało się, że współczynnik odrzuceń wynosił 63%!!! Potrzebowaliśmy aż 6 miesięcy + 2 nowe strony, aby zejść do 16%. To był pierwszy zimy prysznic!
  2. Restaurator z Wrocławia miał stronę postawioną na gotowym sklepie internetowym i...żadnych zamówień online. Był baaaaaardzo sceptyczny, gdy powiedziałem MU, że skoro można tym systemem sprzedawać opony, wanny i buty to sprzedaż jedzenia się nie uda. Dlaczego? powodów jest wiele. Jeden z nich jest taki, że w tego typu sklepach na stronie powinno się zmieścić dużo zdjeć produktów. Dlatego są na to przeznaczone małe pola. Efekt?- małe zdjęcie jedzenia wygląda tak, że nie wiadomo czy ten posiłek jest przed czy po trawieniu!
  3. Restaurator powiedział mi, że po 3 próbach firmy zwracały mu zaliczki wycofując się z realizacji zadania zbudowania systemu zamawiania online. Nie lubi mnie, ale korzysta już ponad 1,5 roku:)
Uważam, że jak system jest słaby to lepiej go nie mieć wcale. To trochę tak jakby mieć telefon przez który nic nie słychać. Trzeba go od razu wyrzucić do kosza. To nie jest tak, że liczy się sztuka!

więcej informacji o naszej ofercie znajdziesz tutajrestaumatic.com

Komentarze