"MAM KOD 20% NA PIZZĘ PORTAL!...MAŁO! IDŹ NA FOODPANDĘ TAM DAJĄ 15 ZŁ"

To jest jedna z rozmów klientów restauracji w serwisie Wykop.pl. Widać, że rabat 20% nie robi już na wielu klientach żadnego wrażenia. 

Problem polega na tym, że jak portale tak ochoczo rozdają rabaty to oczywiście klienci zakotwiczą się na cenie niższej i "normalna cena" stanie się ceną za wysoką. Innymi słowy jeśli kupuję od pół roku pizzę za 15 złotych (bo dostaję zniżkę 10-20 zł od portalu) to:
  1. jak widzę cenę normalną 25 zł, to pomyślę "ale mają drogo"
  2. po co mam wchodzić na stronę restauracji i kupować bezpośrednio w lokalu skoro wpiszę w google "pizza kod promocyjny" i od razu mam 5-10 propozycji ze specjalnymi kodami od portali?
Nie wierzycie Państwo?- proszę zobaczyć jakie rozmowy prowadzą klienci między sobą w serwisie Wykop.pl


Tutaj już nawet sam klient dochodzi do wniosku, że sokoro dają 20 zł więc chyba "już poszaleli". Klient nie rozumie tego, że portale już osiągnęły swój cel, skoro na Wykop.pl sam szuka zniżek na pizzę a nie w restauracji!!!

Tutaj klient zastanawia się ile prowizji dostaje pizza portal. Mówi że chyba 30-40%, skoro sam daje rabat 20%. Zastanawia się czy, aby nie dokłada do interesu. Nie rozumie gry, która się teraz toczy. Portale właśnie dokładają do interesu, aby pozyskać klientów do swojej bazy. Czas na odzyskiwanie zainwestowanych pieniędzy jeszcze przyjdzie. 
Proszę pamiętać, że to co piszę nie jest obiektywne, bo my sprzedajemy system do zamawiania jedzenia online bezpośrednio ze strony restauracji. To jest mój punkt widzenia. Proszę być krytycznym w stosunku do tego co piszę.więcej informacji o naszej ofercie znajdziesz tutajrestaumatic.com

Komentarze