KTÓRA CASA DI SOLE JEST PRAWDZIWA? (prosty sposób na odbieranie klientów restauracjom)

Ostatnio zrobiliśmy stronę WWW dla restauracji Casa di Sole w Warszawie. Ku swojemu zdziwieniu zobaczyliśmy, że są już 2 falsyikaty strony Casa di Sole, których klient nie kojarzył!

Okazało się, że pyszne i pizza portal zrobiły strony, które klientów Casa di Sole kieruje odpowiednio do portali.

To jest strona zrobiona przez pyszne- zobacz
To jest strona zrobiona przez pizzę portal- zobacz
To jest strona zrobiona przez Restaumatic na życzenie restauracji- zobacz

Jakie konsekwencje ma klienta, że jest Jego prawdziwa strona i 2 falsyfikaty? Niestety tylko negatywne moim zdaniem, bo:
  1. falsyfikaty są brzydkie i niszczą wizerunek restauracji
  2. na falsyfikatach numery telefonu lokalu są ukryte, a wyeksponowany jest "zamów online". Klient chcący zamówić telefonicznie (95%) porzuci stronę, bo nie ma tego czego szuka.
  3. dodatkową negatywną konsekwencją może być, że się zakotwiczy na myśli "Casa di sole" ma tylko zamawianie online, więc nie mam po co wracać do tej restauracji.
  4. niezwykle negatywne jest, że klient widząc 3 strony, nie wie która jest prawdziwa i nie zaryzykuje zapłaty kartą lub szybkim przelewem, bo ma szansę 2:3 że trafi na falsyfikat. Nie będzie więc ryzykował.
Wnioski:
  1. sprawdzić czy ktoś nie zrobił Państwu podobnego numeru
  2. nie dać sobie wmówić, ze to dla Państwa dobra, bo już takie absurdy naszym klientom były wciskane
  3. jeśli tak, to poprosić o pilne usunięcie strony, proszę uważać, bo usłyszycie, że to trudne długotrwałe itd. To są bzdury.
  4. w moim przekonaniu jest to czyn nieuczciwej konkurencji, bo:
  • inne przedsiębiorstwo wykorzystuje Państwa markę do odniesienia korzyści majątkowych
  • wprowadza w błąd Państwa klientów
Doświadczenia z naszymi klientami mówią, że najpierw tłumaczenia są takie, że to dla dobra Państwa, później że to trudne i długotrwałe. Zazwyczaj dopiero zagrożenie skierowaniem sprawy do sądu lub ostre wypowiedzenie swojej opinii powodowało reakcję. Mieliśmy klika takich przypadków z naszymi klientami. Wszystkie zakończyły się sukcesem:)


Komentarze